O nas

Poznaj nas bliżej

OSSA to projekt stworzony przez miłośników mebli z poprzednich dekad. Tymi powstałymi przed 1945 rokiem zajmujemy się ponieważ wierzymy w ich ponadczasowość, indywidualizm, piękną formę, wysokiej jakości materiały oraz stabilną konstrukcję. Interesujemy się głównie okresem modernizmu oraz stylami art deco i secesją. Natomiast PRL-owskie skarby poddajemy twórczej renowacji głównie, dlatego że podoba nam się powrót do niedalekiej przeszłości w nowoczesnym wydaniu. Doceniamy ich prosty, smaczny dizajn oraz pomysłowość ówczesnych projektantów. Właśnie ci twórcy doby socrealizmu, później w latach 80-90-tych utożsamiani z kiczem i komunizmem tak naprawdę byli prawdziwymi dizajnerami swojej epoki. Dzisiaj ma ona nazwę "Mid Century Modern" i zapisuje się na trwałe w sztuce użytkowej podobnie jak dawne, klasyczne style.

Bohaterami naszego projektu są przede wszystkim meble tapicerowane - fotele i krzesła. Ubieramy je we współczesne tkaniny, dzięki którym zyskują nową, atrakcyjną dla dzisiejszego użytkownika formę. Staramy się uratować je od całkowitego zniszczenia lub wyrzucenia. Pomagają nam w tym doświadczeni stolarze i profesjonalni tapicerzy. Wspólnie dbamy o detale i doskonałe wykończenie, w rezultacie czego powstają produkty niekonwencjonalne i niestandardowe, które opierają się próbie czasu i chwilowym modom.

Zaufali nam przyjaciele i znajomi. Przekonali nas, że warto bawić się kolorem i tkaniną, dlatego postanowiliśmy pójść dalej, więcej szukać, naprawiać, wymieniać i oferować innym. Nasz sposób na meble to kreatywna renowacja bez schematów i sztywnych reguł.

Piękna forma

Współczesne tkaniny

Stabilna konstrukcja

Brak schematów

Opinie klientów