Oferta

Lista oferowanych produktów

Dwa krzesła z okresu międzywojennego

Tapicerowane meble, które łączą w sobie cechy fotela i krzesła. Miękkie, tapicerowane oparcia i siedziska na sprężynach zapewniają komfort siedzenia. Natomiast forma i wielkość sprawiają, że doskonale prezentują się przy stole. Z krzeseł zostały usunięte stare powłoki lakieru, drewno dębowe gruntownie oczyszczone i wykończone politurą. Cała część tapicerska wymieniona, założone nowe sprężyny i wysokogatunkowy materiał obiciowy. Meble zostały ozdobione dekoracyjnymi detalami - przeszyciami i ćwiekami, które efektownie zarysowują formę krzeseł i nadają im charakteru.

Materiał obiciowy: tkanina o pastelowym wyglądzie, przypominająca naturalne włókna, 100% PES, ścieralność 50 000 cykli.


Datowanie: 1920 - 1940


Stan: idealny, po renowacji


Wysokość: 85 cm, siedzisko 44 cm


Szerokość: 47 cm


Głębokość: 51 cm


Cena: 1 600 zł

Fotel projektu Lejkowski - Leśniewski

Polski fotel z lat 70 - tych projektu Lejkowski - Leśniewski. Wykonany w Krakowskich Fabrykach Mebli. Rzadkość na rynku o unikatowym wyglądzie. Mebel pochodzi z kolekcji prywatnej, na elementach drewnianych oryginalne datowanie wskazujące na rok powstania 1973. Fotel przeszedł gruntowną, fachową renowację i jest w stanie idealnym zarówno technicznym jak i wizualnym. Konstrukcja drewniana, okleinowana, wykończona na wysoki połysk. Tapicerka nowa, zostały wymienione wszystkie elementy wraz ze sprężynami. Obicie to wysokiej jakości antyalergiczny i antygrzybiczny materiał.

Materiał obiciowy: 100% PES, ścieralność 20 000 cykli, gramatura 230g/m2.


Datowanie: 1973


Stan: po renowacji


Wysokość: 90 cm, siedzisko 40 cm


Szerokość: 66 cm


Głębokość: 80 cm, sziedzisko 50 cm


Cena: 2 500 zł

Fotel BW-14

Mebel w stanie idealnym, przeszedł kompleksową renowację części drewnianej, jak i tapicerowanej. Rama drewniana wykonana z masywu bukowego, po oczyszczeniu została ponownie polakierowana i pozostawiona w naturalnym kolorze jasnego buku. Część tapicerowana całkowicie wymieniona, siedzisko na sprężynach lekko pogrubione dla większego komfortu użytkowania. Pokryte wysokogatunkowym materiałem obiciowym w kolorze jasno-szarym. Fotel ekskluzywny, oryginalny, z lat 70-tych. Doskonale pasujący do wnętrz współczesnych, jak i stylizowanych.

Materiał obiciowy: 100% PES, ścieralność 30 000 cykli, gramatura 300g/m2.


Datowanie: 1970's


Stan: po renowacji


Wysokość: 70 cm, siedzisko 40 cm


Szerokość: 60 cm


Głębokość: 77 cm, sziedzisko 47 cm


Cena: 750 zł

Stolik kawowy

Trójkątny stolik kawowy z lat 60-tych. Po całkowitej renowacji stolarskiej, elementy metalowe oczyszczone. Blat laminowany, zachowany w stanie oryginalnym, nieliczne drobne rysy. Całość wykonana z drewna. Nóżki odkręcane.


Datowanie: Lata 60-te


Stan: po renowacji


Wysokość: 58 cm


Szerokość: 59 cm


Cena: 480 zł